KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ
 
  
Ders Seçimi, Danışman Onayı ve
Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payının Yatırılması İşlemleri
Öğrencinin ders kayıt  işlemini gerçekleştirebilmesi için; ilgili Fakülte/ Yüksekokul/ Meslek Yüksekokuluna ait akademik takvimde belirtilen kayıt yenileme tarihlerinde http://ebys.ege.edu.tr adresinden, kullanıcı adı ve şifresini yazarak sisteme giriş yapması ve aşağıdaki adımlara dikkat ederek kayıt işlemini tamamlaması gerekmektedir.
 
Hazırlık sınıfı öğrencileri de ilgili Fakülte/ Yüksekokul/ Meslek Yüksekokuluna ait tarihlerde ders kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.  
 
Kesin kayıt işlemini gerçekleştirmiş öğrencilerin sistemden yazdır  butonu ile ders kaydının kesinleştiğine dair çıktı almaları ve danışmanlarına onaylatmaları önemlidir. Herhangi bir ders kayıt sorununda bu çıktıyı ibraz edemedikleri takdirde sistemdeki kayıtlar dikkate alınacaktır.
Kayıt Yenileme İşlemleri Kılavuzu için tıklayınız
 
DERS KAYIT AŞAMALARI
1.     AŞAMA SİSTEME GİRİŞ VE DERS SEÇİMİ 
        (Kayıtlanma Aşaması: TASLAK)
a.Kullanıcı ve Şifre Bilgileri Girişi
Sisteme kullanıcı adı ve şifre yazılarak giriş yapılır. Şifresini unutan öğrenciler ebys.ege.edu.tr adresinden “şifremi hatırlamıyorum” linkindeki bilgileri doldurarak, şifresinin e-posta adresine gönderilmesini sağlayabilir. Ancak bu adımda da şifresine ulaşamayan öğrenciler Fakülte Öğrenci İşleri Bürosundan şifrelerini sıfırlatıp, ilk şifre oluşturmadan tekrar şifrelerini alabilir.
 
b. Harç Bilgisi Sorgulama ve Yatırma
Harç borcu olan öğrenciler, kayıt yenileme ekranında harç borcuyla ilgili uyarı alacaklardır. Harç borcunu yatıran öğrenci, kayıt yenileme işlemlerine geçebilecektir. Harç miktarı her eğitim-öğretim yılı başında Bakanlar Kurulu Kararınca belirlenir.
                         
 
     Devamı için Tıklayınz